ANUNȚ IMPORTANT-23.06.2026

23 iunie 2026

ANUNȚ IMPORTANT

 

Primăria Comunei Axente Sever vă invită la o întâlnire publică ce va avea loc luni, 29 iunie 2026, începând cu ora 19:00, la Căminul Cultural Agârbiciu.

La această întrunire vor participa primarul comunei, Marius Grecu, împreuna cu viceprimarul Petrișor Gheorghe și reprezentantul ISU Cristea Dumitru Octavian. Totodată, Primăria a adresat, din nou, invitație de participare reprezentanților operatorului de apă și canal, SC Impex Ana și Vlad SRL, pentru a lua parte la discuții și a oferi explicații privind situația alimentării cu apă din sat.

Menționăm că aceasta nu este prima invitație adresată operatorului pentru un dialog deschis cu administrația locală și cetățenii, Primăria manifestând în permanență disponibilitate pentru clarificarea tuturor aspectelor de interes public.

Scopul întâlnirii este prezentarea situației reale privind serviciul de alimentare cu apă, clarificarea problemelor semnalate de cetățeni, răspunsul la întrebările acestora, precum și lămurirea unor informații eronate apărute în spațiul public referitoare la această situație, astfel încât comunitatea să beneficieze de informații complete, corecte și transparente.

Îi încurajăm pe toți cetățenii interesați să participe la această întâlnire și să ia parte la un dialog deschis și constructiv.

Vă așteptăm!

Last modified: 23 iunie 2026

Comments are closed.

Acest site folosește cookies. Apăsând butonul alăturat vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close